Menüü

Uudised

04/12/2014 08:59  Kutseliidu 5. sünnipäevaks!

Lapsuke juba viie aastane!
Ei või olla?

„Küll ikka  aeg lendab!“ tuleb meilgi õhata.
Meid innustas 2009 a detsembris Eesti Perekonnaseisuametnike Kutseliidu ellukutsumisel  teadmine, et  seadusemuudatusega 01. Juulist 2010 saab meie ametinimeks PEREKONNASEISUAMETNIK.  Nagu vanasti, enne suurt sõda.
Mis siis, et selleks tuli teha eksam ja esialgu kehtisid õigused tööd teha ainult 3 aastat, siis tuli oma pädevust jälle eksamilaua taga tõestada. Nüüdseks on see periood 5 aastat – tänu kutseliidu ettepanekule muuta seadust ja kohelda meid võrdselt abielu sõlmimise õiguse saanud vaimulikega.
Mäletan, kui me rõõmustasime nagu lapsed, kui õige pea pärast tegutsema hakkamist avastasime, et meid oligi kaasatud sellesse ringi, kel paluti kaasa mõelda ja teha ettepanekuid  seaduse muutmiseks.
Meid võeti tõsiselt ja õigesti tehti. Mitte keegi ei tea paremini, kui iga päev perekonnaseisuametniku tööd tegev ametnik, mis on,  kuidas on ja miks mõni paragrahv ei hakkagi tööle. Sageli on vaja teada ka seda, kuidas oli ning pika staažiga perekonnaseisuametnikke on meie seas kordades rohkem, kui neid, kes alles alustanud. Õnneks! See on suur varandus ühe riigi jaoks.
Tõe kriteeriumiks on ju praktika, teadsid juba vana-aja mõtlejad.
Muidugi julgesime me enne kutseliitu kuulumist ka omavahel suhelda, helistada, asju arutada, probleeme tõstatada, vaielda ning ettepanekuid teha kasvõi maavalitsuse kaudu või  otse siseministeeriumiga suheldes. Aga see polnud see. Koolitustel nendest küll räägiti, kuid sageli rääkimiseks kõik jäigi.
Suur osa perekonnaseisuametnikest kuulub kutseliitu ja me tunneme üksteist, tegelikult ka.
Sellele on kaasa aidanud kutseliidu ühised ettevõtmised – aastakoosolek ja õppereisid naabrite juurde. Käidud on Soomes, Lätis ja Venemaal (Peterburg, Kroonlinn).
On ikka suur vahe, kas surfad netis, loed välislepinguid Riigi Teatajast või näed kolleegi tema igapäevases töökeskkonnas, leiad temaga ühisosa või kitsaskohad, kus kahe riigi seadused erinevad ulatuses, mis teeb inimese elu keeruliseks või toimingu ebamõistlikult aeganõudvaks.
Tänu kutseliidu ettevõtmistele olen märganud, et perekonnaseisuametnikud on väga rõõmsameelsed, naeruhimulised ja elus koomilisi situatsioone märkavad inimesed. Nende ühisomaduseks on veel kiire mõtlemine, tegutsemine, tahtmine aidata ja teadmine, et lahendamatuid olukordi ei ole. Tuleb lihtsalt kohe alustada ning mitte raisata aega muretsemiseks stiilis „küll on keeruline juhtum!“
Palju õnne ja tegusaid aastaid!

Et me ei väsiks!
Anneli Riim

Lisa kommentaar:
Autor: 
Kommentaar:
Spämmirobotite tõke - trükkige kood mida näete pildil:
  Uuenda*
 

Salvesta kommentaar